• Facebook
 • Twitter
 • Yourtube
 • instagram
 • 16מאי
  0 Comments
  איך גורמים לילד לרצות להשתתף בחוג הדורש ממנו מאמץ פיזי?

  איך גורמים לילד לרצות להשתתף בחוג הדורש ממנו מאמץ פיזי?

  מה מקנים החוגים לילדים מלבד פעילות גופנית? האם ישנם תוצאות בקרב ילדי החוגים ?

  "אקסטרה ג'ים הינו המרכז החרדי המקצועי ביותר באיזור המרכז המאגד את המדריכים
  המקצועיים ביותר בארץ והחוגים המבוקשים ביותר תחת קורת גג אחת."

  "כחלק מהחלום לבניית חדר כושר בער בי הרצון להגיע לאוכלוסיית הילדים . השמנת ילדים היא תופעה נרחבת ורבת משמעות מהצד הבריאותי וגם מהצד הנפשי-חברתי. בשלושת העשורים האחרונים נראית בעולם המערבי עלייה בשכיחות ההשמנה בילדים. הסיבות לכך הן, כפי הנראה, עלייה באיכות החיים ותזונה עשירה המעלה את מאגרי השומן וכן ירידה בפעילות הגופנית. הצלחת הטיפול בהשמנת ילדים יש בה כדי למנוע מחלות רבות בהמשך החיים. כיוון שהסיכון היחסי של ילד שמן להיהפך למבוגר שמן הוא פי 7-6 לעומת ילד רזה, הצלחת הטיפול בהשמנת ילדים עשויה לשמש למניעת השמנה במבוגרים ולמנוע את התחלואה והתמותה הקשורות בה.."ילדים רבים הלוקים בהשמנה נוטים פחות לבחור בעיסוקים שקשורים בפעילות גופנית. חשיבותה של הפעילות הגופנית היא בהעלאת חלקה היחסי של האנרגיה שמוציא הילד בפעילות גופנית מסך כל האנרגיה היומית של הילד. לפעילות הגופנית יש השפעה מצטברת המסייעת לרדת במשקל. היא גם עוזרת לשנות את הרכב הגוף – את היחס בין אחוזי השומן לשרירים, משפרת את מצב הרוח ומגבירה את הביטחון העצמי של הילד. במחקרים הראו כי תוכניות שהתמקדו בהגברת הפעילות הגופנית כחלק מאורח החיים קשורות בירידה גדולה במשקל יותר מתוכנית שכללה פעילות אירובית שכל אימון בה ארך 30 דקות. מכאן שהדרך הטובה ביותר להגביר פעילות גופנית אצל ילדים צעירים היא לעודדם לעסוק בפעילות מהנה כגון חוג כגון התעמלות, ריקוד, אירובי או כל חוג פעיל שיקנה לו הרגלים קבועים לביצוע הפעילות. העלייה הניכרת של כ-25% השמנה בילדים , גרמה לי להחליט ולהשקיע את האנרגיות והמשאבים ע"מ לתת מענה הולם להורים המחפשים להקנות לילדיהם הרגלי פעילות גופנית קבועים תוך שילוב כיף והנאה. באקסטרה ג'ים יצרנו מערכת חוגים המורכת מטובי המדריכים בארץ בוגרי וינגייט תוך שימת דגש על איכות ומקצועיות.

  איך גורמים לילד לרצות להשתתף בחוג הדורש ממנו מאמץ
  פיזי?

  "המומחיות שלנו היא לשלב פעילות גופנית תוך חוויה והנאה הקשר בין המדריכים והילד הוא אישי וחם , תוך הקפדה שהחוג יהיה חוויתי וישלב בתוכו פעילות גופנית מאתגרת".

  מה מקנים החוגים לילדים מלבד פעילות גופנית?

  "החוגים מקנים תקשורת נכונה בין גוף וקצב , הכרת איברי הגוף- שמות האיברים ויכולת התנועה שלהם. התמצאות במרחב האישי והכללי- תנועה בכיוונים שונים, במרחב משתנה בתנוחות גוף שונות. שיווי משקל- התנסויות ופעילויות שתורמות ליציבה ולאיזון הגוף, שיפור קואורדינציה, לימוד קוגניטיבי- הכרת מושגים, זיהוי מצבים, מיומנויות שקשורות לפעילות יומיומית. אקרובטיקה גמישות, קואורדינציה, זריזות ,חיזוק שרירים, אסטרטגיה , דבקות במטרה, גמישות וטכניקה. בנוסף כמובן קשר חברתי התורם לביטחונו העצמי.

  כיצד הגעתם לשיתוף פעולה עם קופות החולים המובילות?

  "פניתי למנהל קופת חולים מכבי מר אליהו עובדיה , ולמנהלי קופת חולים מאוחדת דאז מר משה כהן וגב' פרידה רובינשטיין שיתפתי אותם בחזון והם האמונים על השירות הטוב ביותר ללקוחותיהם שיתפו עימי פעולה באופן מעורר השתאות לשביעות רצונם המלא של לקוחותיהם. כמנהלי קופות החולים המובילות הם מאמינים שפעילות מסוג זה תעצור את מגמת
  ההשמנה והמחלות הנלוות ותשפר את בריאות לקוחותיהם .

  האם ישנם תוצאות בקרב ילדי החוגים ?

  ילדי החוגים הם הנשכרים העיקריים ,הורים מעידים שישנו שיפור ניכר בביטחון העצמי , המפגשים החברתיים השבועיים תורמים להם רבות בפיתוח האישיות, ילדים השילו ממשקלם ילדים סוכרתיים איזנו את רמות הסוכר בדמם. ילדים שהגיעו מאד מסורבלים פיתחו קואורדינציה וגמישות, התוצאות נפלאות והתגובות מעודדות אותנו להמשיך ולהעשיר את מאגר
  החוגים למען ילדי אלעד והסביבה.

  אילו חלומות יש לך לגבי ההמשך?

  כחלק מגיוון הפעילות הגופנית באלעד היעד הבא מבחינתי הוא פתיחת בריכה אולימפית באלעד , שתאחד במסגרתה שירותי הידרותרפיה, חוגי שחיה, בריכה טיפולית, וחוגי התעמלות במים, פיזיותרפיה במים והכל בסטנדרטים הגבוהים של אקסטרה ג'ים. לכן בימים אלה צוות "אקסטרא גי'ם" ואנוכי עורכים רשימה שמית של כל התושבים החפצים בהקמה של מתחם הבריכה האולימפית. נשמח לקבל את תמיכתכם"

  ליצירת קשר פנו אליי במייל hagit1m@orange.net
  או התקשרו למס' הטלפון:054-8469830

Leave a reply

Cancel reply